O nás

Pražský komorní kytarový orchestr

Pražský komorní kytarový orchestr (PKKO) byl založen na přelomu tisíciletí učitelem a dirigentem Vladimírem Novotným.  Postupně se rozrostl až na dnešních dvacet kytarových nadšenců, kteří mají za sebou řadu úspěchů v soutěžích uměleckých škol nebo se hudbou dokonce sami živí.

Repertoár orchestru se původně z jednoduchých úprav renesančních písní a latinskoamerické hudby rozšířil o filmovou hudbu a aranžmá na pomezí swingu a pop music, čímž je ve světě kytarových orchestrů unikátní.  V orchestru máme kromě klasických kytar i kytary sopránové, basové či mandolíny. Na koncertě nás můžete slyšet i zpívat, hrát trsátky nebo využívat různé perkusové nástroje.

V roce 2010 jsme vydali naše první úspěšné profilové CD Vol 1. V roce 2012 následovalo druhé CD Vol 2. a byl natočen profesionální videoklip ke skladbě Badinerie od J.S.Bacha.

S orchestrem se každoročně účastníme mezinárodních kytarových a mandolínových festivalů, což nám umožňuje nejen pochytit inspiraci, ale také navštívit spoustu zajímavých destinací. Naším nejvzdálenějším cílem bylo turné do Hong Kongu a Singapuru, které jsme uskutečnili v roce 2016. 

Za dobu své existence již orchestr stihl navštívit Guitarfest v Omniši v Chorvatsku, festival v belgickém Deinze a Gentu, ve Francii jsme koncertovali v Avignonu, Paříži a Remiremontu a nechybělo ani Německo, kde jsme se zúčastnili festivalů ve Frankfurtu nad Mohanem a Bruchsalu. Loni jsme měli tu čest navštívit festival v sicilském Solarinu a letos jsme se vydali do Echternachu v Lucembursku. Na domácí půdě patří mezi naše největší úspěchy účast na multižánrovém festivalu Kytara napříč žánry v roce 2017.

Kromě pravidelných koncertů máme rádi i dobročinné akce a naší hudbou jsme podpořili např. Klub cystické fibrózy, Adopci nablízko, Konto Paraple či Kapucíny na Hradčanech. Také jsme chtěli předat radost z hudby i dětem, které jsou ve složité životní situaci a samy si kytaru pořídit nemohou. Proto jsme vymysleli charitativní projekt Kytary dětem, v rámci kterého jsme získali prostředky na nákup osmnácti kytar pomocí crowdfundingové kampaně. Kytary dodáme do nízkoprahových center Člověka v tísni, kde mohou děti smysluplně trávit svůj volný čas

Trocha historie...